Cumartesi
09:00 - 13:00
Pazartesi - Cuma
09:00 - 18:00

Bilgi almak için bizi arayın

GLS · Berlin College · 16-18 yaş


1983 yılında kurulan GLS, Berlin ve Münih şehirlerinde yaz okulu 1983 yılında kurulan GLS, Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. GLS Berlin College merkezinde, 23 Haziran - 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında 16-18 yaş grubu öğrencilere yönelik 160 öğrenci kapasiteli Almanca yaz okulu programları düzenlenmektedir.
by g1711a81r66j30q
Free
0 Lessons

Danışmanlık ve kayıt hizmetlerimiz ücretsizdir. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

23 Haziran başlangıç tarihli programlarda €100 indirim yapılmaktadır. İndirim, 31 Mart 2019 tarihine kadar yapılan kayıtlarda geçerlidir.

Almanca

Berlin, Almanya

16-18 yaş

1983 yılında kurulan GLS, Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. GLS Berlin College merkezinde, 23 Haziran – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında 16-18 yaş grubu öğrencilere yönelik 160 öğrenci kapasiteli Almanca yaz okulu programları düzenlenmektedir. Okul, şehir merkezindeki Prenzlauer Berg semtinde yer alır.

Genel Bilgiler
Kurs Merkezi:Berlin, Almanya
Organizasyon:GLS German Language School
Yaş Grubu:16–18 yaş
Sınıflar:Maksimum 12 kişilik
Eğitim:20 ders/hafta
Konaklama:Okulda veya hostelde, yarım pansiyon
Aktiviteler:Sportif ve sanatsal aktiviteler, geziler
Tarihler:Okul 23 Haziran - 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında açıktır.
Süre:Minimum 2 hafta
Ücret:Okulda 3-5 kişilik veya hostelde 2 kişilik odalarda konaklama
€1680/2 hafta
€2490/3 hafta
€810/ekstra hafta
Hostelde 4 kişilik odalarda konaklama

€1520/2 hafta
€2250/3 hafta
€730/ekstra hafta
Ekstra Geceleme:€100
Toplu Taşıma Kartı:€60-€80 (2-4 hafta)
Sigorta:Okul tarafından sigorta hizmeti verilmektedir.
(Vize başvurusu yapacak öğrencilerin dışarıdan sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.)
Transfer:Okulun belirlediği tarihlerde havalimanı transfer hizmeti ücretsizdir.
Eğitim

GLS Berlin College yaz okulu programında haftada 20 ders Almanca eğitimi verilmektedir. Dersler öğleden sonraları, 15:30 ve 19:00 arasında yapılır. Öğrenciler kursun başladığı ilk gün teste tabi tutularak, uygun seviyedeki sınıflara yerleştirilirler. Sınıflar ortalama 12 kişiliktir. Programa katılacak öğrencilerin Almanca seviyelerinin minimum Elementary düzeyinde olması gerekmektedir.

Konaklama

Konaklama okuldaki 3-5 kişilik, hostelde ise 2 veya 4 kişilik duşlu-tuvaletli odalarda yarım pansiyon esasına göredir. Öğrenciler öğle yemeklerini okul kampüsünden ekstra ücretli olarak alabilirler. 2 kişilik odaların bulunduğu Hotel4Youth ve 4 kişilik odaların bulunduğu Meininger Hotel okula 10 dakika yürüme mesafesindedir. Aynı dili konuşan öğrencilerin aynı odada kalmalarına izin verilmemektedir. Kız ve erkek öğrenciler ayrı bölümlerde kalırlar. Öğrenciler okul kampüsünde ekstra ücretli olarak çamaşırlarını yıkayabilirler. Dileyen öğrenciler program başlangıcında pasaport ve harçlıklarını okul kasasına teslim edebilirler. Okulun ortak kullanım alanlarında wi-fi servisi sunulur.

Aktiviteler

Okulda sabahları ve ders sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır: yüzme, bot turu, plaj voleybolu, tırmanış, müze gezileri, sanat workshop’ları.

Cumartesi günleri haftada bir tam gün geziler düzenlenir: Potsdam, Dresden, Lake Zeuthen, Castle Sanssouci ve Berlin gezileri.

Önemli Not: Öğrencilerin hafta arası düzenlenen tüm aktivitelere katılımı zorunlu değildir. Programda kesin bir yurda giriş saati olmayıp, öğrencilerin kendi sorumluluklarını almaları gerekmektedir.

Haftalık örnek ders ve aktivite planını görmek için tıklayınız.

Transfer

Okulun belirlediği gün ve saatlerde Berlin Tegel ve Berlin Schönefeld Havalimanları’ndan ücretsiz transfer hizmeti verilmektedir.

Konum

GLS Berlin College

Hotel4Youth

Meininger Hotel

Uçak bileti, cep harçlığı, sağlık sigortası, yurtdışı çıkış vergisi ve vize ücreti, okul fiyatına dahil değildir.
Detaylı bilgi için ofisimizi arayınız.
Servislerimiz ücretsizdir.

ÖNE ÇIKAN OKULLAR

Lessons

İletişim Formu

Formu tıklayın, bilgi almak istediğiniz konuyu seçin ve iletişim bilgilerinizi bırakın; biz sizi arayalım.
E-bülten kayıt