Cumartesi
09:00 - 13:00
Pazartesi - Cuma
09:00 - 18:00

Bilgi almak için bizi arayın

ELS Üniversite Yerleştirme


ELS her yıl binlerce yabancı öğrencinin Amerika Birleşik Devletleri'nde üniversite ya da yüksek okul diploması edinmesine yardımcı olmaktadır. 650’den fazla üniversite ve yüksek okul, giriş için İngilizce dil şartı olarak, ELS Akademik Amaçlı İngilizce programının belirli bir düzeyini kabul etmektedir.
by g1711a81r66j30q
Free
0 Lessons

Danışmanlık ve kayıt hizmetlerimiz ücretsizdir. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

ELS her yıl binlerce yabancı öğrencinin Amerika Birleşik Devletleri’nde üniversite ya da yüksek okul diploması edinmesine yardımcı olmaktadır. 650’den fazla üniversite ve yüksek okul, giriş için İngilizce dil şartı olarak, ELS Akademik Amaçlı İngilizce programının belirli bir düzeyini kabul etmektedir.

Adımlar:
1. Adım İngilizce öğrenimi için ELS Dil Merkezi’ne kaydolun
Amerika Birleşik Devletleri’nde bir üniversite ya da yüksek okula girmek isteyen yabancı öğrencilerin İngilizce dil yeterliliği için kanıt göstermeleri şarttır. Öğrenciler bunu  TOEFL® ya da IELTS™ alarak ya da ELS’in Akademik Amaçlı İngilizce programında ileri bir düzeyi bitirerek gerçekleştirebilirler. 109. seviyeyi bitiren öğrenciler, bazı iki yıllık devlet yüksek okullarının İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getirmiş sayılırlar. 112. seviyeyi bitiren öğrenciler, bazı 4 yıllık yüksek öğrenim kurumlarının ve lisansüstü okullarının İngilizce yeterlilik şartlarını yerine getirmiş sayılırlar. ELS sistemini kabul eden kurumların listesi için UniversityGuideOnline.org sitesini ziyaret edin.Merkezleri görüntüleyin
2. Adım Amerikada okumak için bir üniversite seçin
UniversityGuideOnline.org sitesini ziyaret edin ve geniş kapsamlı okul veritabanımızda arama yapın. Okulları konum, anabilim dalı, test kriterleri, okul ücreti ve diğer birçok bilgilere göre bulun. Bir okulu seçtikten sonra, başvuru sürecinize başlamak için web sitesinde bir profil oluşturun.
Üniversiteleri gözden geçirin
3. Adım Seçtiğiniz kurumda Koşullu Giriş Hakkı Mektubuna (KGHM) başvurun
ELS partner üniversiteleri, İngilizce dil yeterliliğini elde ettiğiniz takdirde üniversiteye giriş hakkı veren koşullu giriş hakkı mektubu, İngilizce dil yeterliliği, ELS Akademik Amaçlı İngilizce programının 112. seviyesini bitirilerek ve/veya TOEFL® ya da IELTS™ sınavlarında belirli bir puan alınarak elde edilir. Seçtiğiniz kurumun hangi şartı koştuğunu öğrenin.
KGHM nasıl alınır
4. Adım 40+ merkezden birinde öğrenim görün
Seçtiğiniz kurumu kontrol ederek, okulun belirli bir ELS düzeyinin bitirilmesini mi yoksa TOEFL® ya da IELTS™ puanlarını mı gerektirdiğini öğrenin. Gerekli bütün ELS sınıf seviyelerini ve/veya test hazırlık programlarını ELS’in 60+ merkezinden birinde bitirmek için planlarınız hazır olmalıdır.
Merkezleri gözden geçirin
5. Adım Üç seçenekten birini seçin:

ELS’in 109. veya 112. seviyesini bitirin
ELS dil okulu Akademik Amaçlı İngilizce programını tamamlayarak, ELS ile işbirliği yapan 650’den fazla üniversitenin İngilizce şartını yerine getirmiş olursunuz.
Daha fazla bilgi

Gerekli TOEFL® Puanını alın
ELS dil okulu ile işbirliği yapan birçok üniversite ve yüksek okul ayrıca, öğrencinin akademik ortamda başarılı olması için gereken İngilizce dil becerilerine sahip olduğunun kanıtı olarak belirli bir TOEFL® iBT sınav puanını da kabul eder. Testi almak için veya testten önce bir test hazırlık programına başvurun. TOEFL® iBT bütün ELS merkezlerinde bulunur*.
Programı görüntüleyin

Gerekli IELTS™ Puanını alın
Bazı okullar, öğrencinin akademik ortamda başarılı olması için gereken İngilizce dil becerilerine sahip olduğunun kanıtı olarak IELTS™ sınavında belirli bir puanı şart koşar. Bu sınav 30’dan fazla ELS merkezinde alınabilir.
Programı görüntüleyin

 

Detaylı bilgi için ofisimizi arayınız.

Servislerimiz ücretsizdir.

ÖNE ÇIKAN OKULLAR

Lessons

İletişim Formu

Formu tıklayın, bilgi almak istediğiniz konuyu seçin ve iletişim bilgilerinizi bırakın; biz sizi arayalım.
E-bülten kayıt