Pazartesi - Cuma
10:00 - 16:00

Bilgi almak için bizi arayın

Lise Eğitimi · Humboldt-Institut Almanya


Almanya bilim ve teknoloji alanlarının yanı sıra kaliteli eğitim sistemiyle de dünyanın lider ülkelerinden biridir. Almanya’da liselerde eğitim almanın en büyük avantajı Alman üniversitelerine giriş kolaylığı sağlamasıdır. Yüksek kalite ve uygun fiyatlı eğitim veren okullar uluslararası öğrenciler için her geçen gün daha cazip hale gelmektedir.
by g1711a81r66j30q
Free
0 Lessons

Danışmanlık ve kayıt hizmetlerimiz ücretsizdir. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Almanya bilim ve teknoloji alanlarının yanı sıra kaliteli eğitim sistemiyle de dünyanın lider ülkelerinden biridir. Almanya’da liselerde eğitim almanın en büyük avantajı Alman üniversitelerine giriş kolaylığı sağlamasıdır. Yüksek kalite ve uygun fiyatlı eğitim veren okullar uluslararası öğrenciler için her geçen gün daha cazip hale gelmektedir. 1977 yılından beri dil eğitimi konusunda hizmet veren Humboldt-Institut lise hazırlık programıyla öğrencilere lise yerleştirme hizmeti sunmaktadır.

Lise eğitimlerine Almanya’da devam etmek isteyen öğrencilerin Almanca seviyelerinin minimum B2 düzeyinde olması gerekmektedir. Gerekli Almanca seviyesine ulaşılabilmesi için Humboldt-Institut tarafından önerilen kurs süresi 2-6 ay arasıdır. B2 Almanca seviyesine sahip olan öğrencilerin lise programına başlamadan önce Humboldt-Institut bünyesindeki Lindenberg veya Bad Schussenried merkezlerinde 5 haftalık hazırlık eğitimi (Preparatory Course) almaları gerekmektedir. Hazırlık eğitimi pozitif bilimler (matematik, fizik, biyoloji, kimya) ve sosyal bilimler (tarih, siyaset, coğrafya, din) olmak üzere konu bazlı modüllere ayrılmıştır. Öğrencilerin teknik kelime dağarcıklarının geliştirilmesine ek olarak özetleme, kaynak bulma, araştırma yapma ve sunum tekniklerine yönelik dersler de verilmektedir. Hazırlık eğitiminin tamamlanmasının ardından öğrenciler Alman yatılı okullarında eğitim almaya başlayabilirler. Humboldt-Institut lise hazırlık programı dahilinde Almanya’nın önde gelen yatılı okuluyla çalışmaktadır. Okulların yıllık ücretleri €25.000-€50.000 aralığında değişmektedir.

Bad Schussenried Almanca dil eğitim programı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Lindenberg Almanca dil eğitim programı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Detaylı bilgi için ofisimizi arayınız.
Servislerimiz ücretsizdir.

ÖNE ÇIKAN OKULLAR

Lessons

İletişim Formu

Formu tıklayın, bilgi almak istediğiniz konuyu seçin ve iletişim bilgilerinizi bırakın; biz sizi arayalım.
E-bülten kayıt