Pazartesi - Cuma
10:00 - 16:00

Bilgi almak için bizi arayın

Lise Eğitimi · Humboldt-Institut Almanya


Almanya bilim ve teknoloji alanlarının yanı sıra kaliteli eğitim sistemiyle de dünyanın lider ülkelerinden biridir. Almanya’da liselerde eğitim almanın en büyük avantajı Alman üniversitelerine giriş kolaylığı sağlamasıdır. Yüksek kalite ve uygun fiyatlı eğitim veren okullar uluslararası öğrenciler için her geçen gün daha cazip hale gelmektedir.
by g1711a81r66j30q
Free
0 Lessons

Danışmanlık ve kayıt hizmetlerimiz ücretsizdir. Detaylı bilgi için lütfen arayınız.

Almanya kaliteli eğitim sistemiyle dünyanın lider ülkelerinden biridir. Almanya’da liselerde eğitim almanın en büyük avantajı Alman üniversitelerine giriş kolaylığı sağlamasıdır. Çok uygun fiyatla, çok kaliteli eğitim veren üniversiteler uluslararası öğrenciler için her geçen gün daha cazip hale gelmektedir.

Humboldt-Institut tarafından aşağıdaki hizmetler verilmektedir:

 1. Almanya’nın önde gelen liselerine başvuru:

 

 1. Almanca eğitimi:
  • Lise eğitimlerine Almanya’da devam etmek isteyen öğrencilerin Almanca seviyelerinin minimum B2 düzeyinde olması gerekmektedir. Humboldt-Institut Bad Schussenried ve Lindenberg merkezlerinde Almanca eğitimi vermektedir. Her seviyeden öğrenci kabul edilmektedir. Hiç Almanca bilmeyen bir öğrencinin B2 seviyesine yükselmesi ortalama 6-7 ay sürmektedir.
  • Bad Schussenried Almanca dil eğitim programı hakkında bilgi almak için tıklayınız.
  • Lindenberg Almanca dil eğitim programı hakkında bilgi almak için tıklayınız.

 

 1. Liseye hazırlık eğitimi:
  • B2 Almanca seviyesine sahip olan öğrencilerin lise programına başlamadan önce Humboldt-Institut bünyesindeki Lindenberg veya Bad Schussenried merkezlerinde 5 haftalık lise hazırlık eğitimi almaları tavsiye edilir. Schloss Schule Salem gibi en önde gelen okullar bu 5 haftalık eğitimi zorunlu tutarlar. Hazırlık eğitimi sayısal (matematik, fizik, biyoloji, kimya) ve sözel (tarih, siyaset, coğrafya, din) olmak üzere konu bazlı modüllere ayrılmıştır. Öğrencilerin teknik kelime dağarcıklarının geliştirilmesine ek olarak özetleme, kaynak bulma, araştırma ve sunum tekniklerine yönelik dersler de verilmektedir.

Detaylı bilgi için ofisimizi arayınız.
Servislerimiz ücretsizdir.

ÖNE ÇIKAN OKULLAR

Lessons

İletişim Formu

Formu tıklayın, bilgi almak istediğiniz konuyu seçin ve iletişim bilgilerinizi bırakın; biz sizi arayalım.
E-bülten kayıt