Humboldt-Institut Oberallgäu

Almanca

Blaichach
Almanya

13-17 yaş

Danışmanlık ve kayıt hizmetlerimiz ücretsizdir.

Humboldt-Institut, Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen organizasyonlarından biridir. 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlayan kuruluş, gelen yoğun talep üzerine 16 merkeze yayılmıştır. Almanca programlarına 160 ülkeden öğrenci katılmaktadır. Humboldt-Institut’ün tüm merkezlerinde, öğrencilerin sürekli olarak Almanca konuşması beklenmektedir.

Humboldt-Institut Oberallgäu merkezinde, 13-17 yaş grubu öğrencilere yönelik Almanca yaz okulu programları düzenlenmektedir. Okul, Almanya’nın güneyinde yer alır.

Eğitim

Humboldt-Institut Oberallgäu merkezinde A1′den B2′ye kadar olan seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. 13-17 yaş grubu öğrenciler haftada 30 ders eğitim alırlar. Öğrenciler kursun başladığı ilk gün teste tabi tutularak, uygun seviyedeki sınıflara yerleştirilirler. Sınıflar ortalama 10 kişiliktir.

Konaklama

Humboldt-Institut Oberallgäu yaz okulu programına katılan öğrenciler Jugendhaus Elias yurdundaki çift kişilik duşlu-tuvaletli odalarda tam pansiyon esasına göre kalırlar.

Aynı dili konuşan öğrencilerin birlikte kalmalarına izin verilmez. Öğrencilerin çamaşırları haftada bir kez okul tarafından yıkanır. Program başlangıcında pasaport ve harçlıklar okul kasasına teslim edilir. Öğrencilerden okula vardıklarında €50 zarar-ziyan depozitosu alınır.

Wi-Fi öğrencilerin kullanımına sadece lobide açıktır.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır: futbol, voleybol, badminton, barbekü, dağ bisikleti, masa tenisi, langırt, bilardo.

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün geziler düzenlenmektedir: Münih, Lindau, Alpler, Neuschwanstein Castle, Augsburg, Füssen.

Transfer

Münih ve Memmingen Havalimanları’ndan ekstra ücretli transfer hizmeti verilmektedir.

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler
Kurs Merkezi:
Blaichach, Almanya
Organizasyon:
Humboldt-Institut
Yaş Grubu:
13-17 yaş
Sınıflar:
Ortalama 10 kişilik
Eğitim:
30 ders/hafta
Konaklama:
Okulda, tam pansiyon
Aktiviteler:
Sportif ve sanatsal aktiviteler, geziler
Tarihler:
24 Temmuz – 13 Ağustos 2022
Süre:
3 hafta
Ücret:
€3585/3 hafta
Sigorta:
€2/gün
Transfer:
€35/tek yön (Memmingen Havalimanı)
€145/tek yön (Münih Havalimanı)

E-Bültene

KAYIT OLUN

En yeni programlar, okullar ve özel avantajlardan haberdar olun!

BİLGİ ALIN

Hemen bize ulaşın, erken kayıt indirimlerinden faydalanın!