Humboldt-Institut Wittgenstein Castle

Almanca

Bad Laasphe
Almanya

7-11 yaş

Bu program 2022 yazında yapılmayacaktır.

Humboldt-Institut, Almanca eğitimi konusunda Almanya’nın en önde gelen organizasyonlarından biridir. 1977 yılında Ratzenried Castle’daki tek bir merkezde eğitime başlayan kuruluş, gelen yoğun talep üzerine 16 merkeze yayılmıştır. Almanca programlarına 160 ülkeden öğrenci katılmaktadır. Humboldt-Institut’ün tüm merkezlerinde, öğrencilerin sürekli olarak Almanca konuşması beklenmektedir.

Humboldt-Institut Wittgenstein Castle merkezinde, 7-11 yaş grubu öğrencilere yönelik yaz okulu programları düzenlenmektedir. Tarihi Wittgenstein Kalesi’nde düzenlenen programda, veliler için de konaklama ve Almanca dersi alma imkanları sunulmaktadır.

Eğitim

Humboldt-Institut Wittgenstein Castle merkezinde A1 ve A2 seviyelerde Almanca eğitimi verilmektedir. 7-11 yaş grubu öğrenciler haftada 25 ders eğitim alırlar. Öğrenciler kursun başladığı ilk gün teste tabi tutularak, uygun seviyedeki sınıflara yerleştirilirler. Sınıflar ortalama 10 kişiliktir.

Konaklama

Humboldt-Institut Wittgenstein Castle yaz okulu programına katılan öğrenciler 3-4 kişilik odalarda tam pansiyon esasına göre kalırlar. Duş ve tuvaletler katlarda ortak kullanımda yeterli sayıdadır.

Aynı dili konuşan öğrencilerin birlikte kalmalarına izin verilmez. Öğrencilerin çamaşırları haftada bir kez okul tarafından yıkanır. Program başlangıcında pasaport ve harçlıklar okul kasasına teslim edilir. Öğrencilerden okula vardıklarında €50 zarar-ziyan depozitosu alınır.

Wi-Fi öğrencilerin kullanımına sadece lobide açıktır.

Aktiviteler

Okulda öğleden sonraları çeşitli sosyal ve sportif aktiviteler yapılmaktadır: futbol, basketbol, voleybol, tenis, barbekü, masa tenisi, tırmanış, yüzme. Dileyen öğrenciler ekstra ücretli olarak binicilik eğitimi alabilirler.

Haftada bir tam gün ve bir yarım gün geziler düzenlenmektedir: Köln, Winterberg, Edersee.

Transfer

Frankfurt Havalimanı’ndan ekstra ücretli transfer hizmeti verilmektedir.

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler
Kurs Merkezi:
Bad Laasphe, Almanya
Organizasyon:
Humboldt-Institut
Yaş Grubu:
7-11 yaş
Sınıflar:
Ortalama 10 kişilik
Eğitim:
25 ders/hafta
Konaklama:
Okulda, tam pansiyon
Aktiviteler:
Sportif ve sanatsal aktiviteler, geziler
Tarihler:
Bu program 2022 yazında yapılmayacaktır.
Süre:
3 hafta
Ücret:
€3195/3 hafta
Binicilik:
€225/3 hafta (9 ders)
Sigorta:
€2/gün
Transfer:
€110/tek yön (Frankfurt Havalimanı)

E-Bültene

KAYIT OLUN

En yeni programlar, okullar ve özel avantajlardan haberdar olun!

BİLGİ ALIN

Hemen bize ulaşın, erken kayıt indirimlerinden faydalanın!