CERAN Academy / Belçika · Almanca

Almanca

Ferrières
Belçika

9-17 yaş

Türkiye'de Ceran Junior'ın Tek Yetkilisiyiz

1975 yılından bu yana dünyanın önde gelen eğitim kurumlarından biri olan Ceran’ın başarısının arkasında, eğitim metodunun hedeflenen dilde pratiğe ve iletişime dayalı olması yatar. Öğrencilerin ders dışındaki tüm zamanlarda da yabancı dilde konuşmaları sağlanarak gerçek iletişim yeteneklerini geliştirip, okulda öğrendiklerini pratiğe dökmeleri amaçlanır. “Full Immersion” olarak adlandırılan bu sistem ve Ceran QRI® metodunun kombinasyonuyla hedeflenen dilde çok kısa sürede büyük ilerleme kaydedilir.

CERAN’ın Belçika, St. Roch merkezinde, 9-17 yaş grubundaki öğrenciler için Fransızca, İngilizce ve Almanca yaz okulları düzenlenmektedir. Farklı dilde eğitim gören öğrenciler, kampüsün farklı bölümlerini kullanırlar.

Önemli Not: Bu programa katılacak öğrenciler, oldukça disiplinli bir ortamda, ciddi bir dil eğitimi alacaklarını bilerek kayıt yaptırmalıdırlar.

Eğitim

Konuşma özgüvenini arttırma ve dilin gelişimini sağlama programın ana hedefidir. Öğrenciler, kayıt olduktan kısa bir süre sonra online teste, okulun ilk günü de sözlü teste tabi tutularak seviyelerine göre sınıflara ayrılırlar.

Haftada 28 ders yoğun Almanca eğitimi verilir. Oldukça disiplinli bir ortamda gerçekleştirilen programda öğrenciler, ders sonrası aktivitelerde Almanca konuşmaları için teşvik edilirler.

Programın sonunda her öğrenciye dil eğitiminin devamında yararlı olacak, o öğrenciye özel tavsiyeler içeren detaylı bir rapor verilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Örnek haftalık planı görmek için tıklayınız.

Konaklama

Odalar tek kişiliktir. Duş ve tuvaletler katlarda ortak kullanımda ve yeterli sayıdadır. Konaklama tam pansiyon esasına göredir.

Aktiviteler

Hafta içi derslerden sonra bir çok sportif ve sanatsal aktivite düzenlenir. Bu aktiviteler, öğrencilerin hem eğlenceli vakit geçirmelerini hem de Almanca pratik yapmalarını sağlar.

Öğrenciler dört modül arasından seçim yaparlar:

  • Spor: Tenis, basketbol, atletizm vb.
  • Sanat: Resim, fotoğraf, müzik vb.
  • İyi yaşam: Yoga, yürüyüş, pilates vb.
  • Çift modül: Yukarıdaki modüllerden ikisinin kombinasyonu.

Ayrıca yine Almanca konuşmayı teşvik etmek için düzenlenen “Free Expression” saatlerinde öğrenciler münazara, doğaçlama ve kelime oyunları gibi aktivelere katılırlar. Bu saatlere katılım zorunlu olmayıp, dileyen öğrenciler seçtikleri modüllerdeki aktivitelere devam edebilirler.

Çarşamba günü ve hafta sonları tam gün gezi yapılmaktadır; müzeler, çikolata fabrikası, eğlence parkı, alışveriş gezisi, Liège, Brüksel, Bruges, Luxemburg, Köln v.b.

Transfer

Okul tarafından ekstra ücret karşılığında havalimanı transfer hizmeti verilmektedir.

Genel Bilgiler

Genel Bilgiler
Kurs Merkezi:
St. Roch, Ferrières, Belçika
Organizasyon:
CERAN Academy
Yaş Grubu:
9-17 yaş
Sınıflar:
Maksimum 9 kişilik
Eğitim:
Haftada 28 ders + Almanca konuşma koşullu aktiviteler
Konaklama:
Okulda, tam pansiyon
Aktiviteler:
Sportif ve sanatsal aktiviteler, geziler
Tarihler:
Okul 7 Temmuz – 27 Temmuz 2024 tarihleri arasında açıktır.
Süre:
Minimum 2 hafta
Ücret:
€1750/hafta
Özel Ders:
€150/2 ders
Golf/Tenis/Binicilik:
€375/hafta
Ekstra Konaklama:
€105/gece
Kayıt Ücreti:
€75
Erteleme Sigortası:
€75
Sigorta:
Okul tarafından sigorta hizmeti verilmemektedir.
Transfer:
€125/tek yön (Brüksel ve Charleroi Havalimanları)
Videoyu oynat

E-Bültene

KAYIT OLUN

En yeni programlar, okullar ve özel avantajlardan haberdar olun!

BİLGİ ALIN

Hemen bize ulaşın, erken kayıt indirimlerinden faydalanın!